Pekao

Pekao S.A. – ustanawianie hipoteki na działce rolnej

Ireneusz BąkKredyt hipoteczny, Zabezpieczenie kredytu

Bank Pekao S.A. na nowo dopuszcza możliwość ustanowienie hipoteki na działce rolnej po wejściu ustawy, która czeka na podpis Prezydenta.

W związku z przyjętą przez Sejm i Senat „Ustawą z dnia 6 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz ustawy o księgach wieczystych i hipotece” została ona skierowana do podpisu Prezydenta. Wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

O ograniczeniach co do możliwości zabezpieczenia na gruntach rolnych przeczytasz tutaj.

Z chwilą wejścia ustawy w życie przestanie obowiązywać zapis art. 68 ust. 2a ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Tym samym możliwe będzie ponowne przyjęcie i rozpatrzenie wniosków od Klientów wnioskujących o kredyty mieszkaniowe. Dotyczy to tych Klientów, którzy otrzymali decyzję negatywną ze względu na brak możliwości odpowiedniego zabezpieczenia kredytu na nieruchomości o charakterze rolnym. Oczywiście będzie też możliwe bieżące przyjmowanie takich wniosków.

Budujesz dom? Szukasz finansowania?

Umów się na spotkanie z ekspertem w dogodnym czasie i miejscu.

Wnioski o udzielenie kredytu mogą już być przyjmowane przez bank. Natomiast wnioski o wpis hipoteki mogą być składane w sądach wieczystoksięgowych dopiero po wejściu Ustawy w życie.

Udostępnij